Herlíkovice jsou vstupní branou do Krkonošského národního parku, pouhých 10 minut jízdy do Špindlerova Mlýna a jsou srdcem mnoha aktivit, které vás zabaví v každém ročním období.

V těsné blízkosti apartmánů se nacházejí adrenalinové sjezdovky a na své si díky udržovaným stopám přijdou i běžkaři. V létě pak stezky Krkonošského národního parku zvou k pěším túrám i cyklovýletům.
Unikněte před ruchem velkoměsta do přírody, aniž byste slevili ze svého pohodlí.
Milovníky zimních sportů potěší ski areál Herlíkovice, který se nachází v těsném sousedství apartmánů. Zde vás čeká 12 sjezdovek různých obtížností, z nichž nejdelší má 1 560 m. Součástí areálu je i lyžařská školka, udržované běžkařské tratě nebo možnost večerního lyžování na osvětlených sjezdovkách.
Samozřejmostí našich apartmánů jsou prostorné skladovací prostory, do kterých bezpečně uložíte své sportovní vybavení – ať už letní nebo zimní.

Historie Herlíkovic

Dopravní dostupnost veřejnou dopravou


Praha, Černý most
2 hodiny 9 minut


Hradec Králové
2 hodina 33 minut


Brno
4 hodiny 45 minut

Dostupnost autem


Praha
2 hodiny 13 minut


Brno
3 hodiny 30 minut


Hradec Králové
1 hodina 15 minut


Liberec
1 hodina 18 minut

Zajímavosti v okolí

Obec Herlíkovice a okolí

Obec Herlíkovice se nachází na kraji Krkonošského národního parku. Pěší túry po hřebenech hor se hned tak neomrzí, protože horská příroda se proměňuje v každém ročním období. Obdivovat ji můžete ze sedla horského kola, při pěší turistice, ale i z lanovek nebo z rozhleden Přední Žalý a Sovinec.

V nedalekém městě Vrchlabí můžete navštívit Krkonošské museum nebo malebný renesanční zámek s rozlehlým parkem. A velké sportovní centrum Špindlerův Mlýn je od Herlíkovic vzdáleno pouhých 15 minut jízdy.

Sportovní aktivity

Milovníky zimních sportů potěší ski areál Herlíkovice, který se nachází v těsném sousedství apartmánů. Zde vás čeká 12 sjezdovek různých obtížností, z nichž nejdelší má 1 560 m. Součástí areálu je i lyžařská školka, udržované běžkařské tratě nebo možnost večerního lyžování na osvětlených sjezdovkách. 4 minuty jízdy se nachází také Ski areál Bubákov. Rádi bychom upozornili i na udržovaný běžkařský areál Vejsplachy, který je vybaven umělým osvětlením a bývá otevřen až do 19 hodin. www.nabezky.cz

Skiareál Herlíkovice

Kde najít klid a pohodu?


30 minut chůze
Při procházce na Herlíkovické štoly


7 minut chůze
Na výletě lanovkou


90 minut chůze
Na rozhledně Žalý při panoramatických výhledech

Kam vyrazit za poznáním?


45 minut chůze
Do Vrchlabí, vstupní brány Krkonoš


50 minut chůze
Na sakrální stavby od kapliček až po klášter


31 minut chůze
Do Krkonošského muzea

Jak si zasportovat?


7 minut chůze
Na lyžích či snowboardu ve ski areálu Herlíkovice


52 minut chůze
Pěšky na Möhwaldovu boudu


25 minut chůze
Z vrcholu Žalý na kole či koloběžce

Zdroj: Wikipedia